Közeledik az ORB hajrája. Ahogy azt megszoktuk, ősszel mindig a Mecsek Rallye várja a hazai mezőnyt, immáron 52. alkalommal. Balogh János és Szőke Tamás a szokásos felállástól eltérően kénytelenek nekiállni a pécsi futamnak.
- Szerdán egy tesztnapon vettünk részt a Topp Cars Rallye Team-mel, ahol átmozgattuk magunkat. Tartalmas volt, mert több vendéget is megautóztattunk és ezen felül elkezdtük a közös munkát a hétvégén mellettem helyet foglaló, számomra új, de rendkívül tapasztalt hölgy navigátorral. Sajnálatos módon Szőke Tamás elfoglaltságai miatt ezen a hétvégén nem erősíti csapatunkat, ezért Czakó-Budai Annamáriától kértünk segítséget. Tapasztalt hölgy navigátor fogja tehát az itínert diktálni a Skodában, hogy gyorsan és biztonságosan letaláljak a Mecsek szerpentinjein. Egy rendkívül tapasztalt és jó navigátort ismertem meg benne, a közösen megtett kilométerek után kijelenthetem: remek lesz az összhang köztünk, amit a tréningek alatt fogunk tudni még jobban megalapozni. A tesztpálya néhány része hasonlított a teljesítendő szakaszok kanyarjaival, bár a szűk erdei utaktól – ahol az útpadkát farönkökkel fogják védeni – attól nagyon távol állt. Ugyanakkor minden megtett kilométer hasznos számunkra ezzel az új autóval.
Az 52. Mecsek Rallye programja pénteken a Pécs Plázánál veszi kezdetét. A hivatalos rajtceremónia is ide költözött és a már-már hagyományos prológon hajtják meg először az autókat a párosok. Szombaton és vasárnap összesen 12 szakasz vár a mezőnyre, amelyeknek hossza több mint 176 kilométer lesz.
- Felemás emlékeink vannak a pécsi futamról – szögezte le a versenyző. – Ért már itt siker és kudarc is, de abban kiegyezhetünk, hogy mindig komoly kihívás ezen a környéken versenyezni. Az mindenképpen újdonság lesz, hogy még R5-ös autóval nem közlekedtünk a Mecsekben, az pedig nekünk kedvez, hogy az esőisten sem nehezíti meg a dolgunkat. Úgy tűnik az időjárás kegyes lesz hozzánk, szép, napos őszi hétvégét tölthetünk el a sárguló falevelű erdőkben. Ahogy idén minden futamon most is rendkívül motiváltak vagyunk, a remek ritmus és összhang megtalálására törekedve próbálunk eredményesen autózni már a verseny elejétől kezdve. Rendkívül jó programot állítottak össze a rendezők, igazi rali-pályák várnak ránk. Itt minden megtalálható, ami ennek a sportnak a savát, borsát adja.